Jak jsme si udělali radost při festivalu Jičín – město pohádky

Pátek 14. září 2007, den jako každý jiný, a přesto pro nás trochu výjimečný. Jičínské hlavní Valdštejnovo náměstí i náměstíčko Na Rynečku se probouzí do svého již v pořadí čtvrtého festivalového dne Jičín – město pohádky.Výjimečný pro nás proto, že s naším Řehečským kvartetem zahajujeme třídenní víkendový maraton jarmarečních písní na jičínském Rynečku, malém náměstí těsně pod hlavním Valdštejnovým náměstím. O půl deváté ráno máme sraz, abychom do devíti „sladili noty“, tzn. abychom si řekli, jak a kde budeme působit. Těsně po deváté máme již první procházející diváky. Hned vedle nás se o chvíli později roztáčí dětský kolotoč.

Asi největší úspěch měla píseň, kterou jsme příznačně nazvali Festivalová. Za ni jsme si několikrát vysloužili i největší potlesk, což nám udělalo radost, protože text jsme napsali přímo pro jičínský festival (ostatně posuďte níže sami, zda se nám povedla).

Jedním z nejlepších zážitků byla naše mnohočetná vystoupení přímo na dětském kolotoči. Reklamu jsme totiž udělali i provozovateli kolotoče panu Fialovi, který nás tam rád viděl. Bodejť ne, vždyť mu naší přítomností na kolotoči stoupla vždy několikanásobně návštěvnost.

Myslím, že jsme udělali dobrý dojem i na principála Divadla z půdy, které si rozbalilo stánek také na Rynečku, a přímo na místě jsme si vyměnili kontakt s tím, že nás rád uvidí v rámci svého předvánočního turné např. v Mnichově Hradišti.

Pro „plné ruce práce“ jsme ani neochutnali údajně výborný guláš, který přímo z vojenské kuchyně servírovala kousek od nás skupina skautů. Jejich poslední bramborák velký přes celou polní plotnu však patřil nám a nutno říci, že se hochům opravdu povedl. Sobotní večerní ohňostroj odpalovaný přímo ze střechy jičínského zámku přilákal plné náměstí. Přišel i prezident jičínského festivalu herec Jiří Lábus, který s námi druhý den ochotně také zapózoval před fotoaparátem. A ten sobotní večer bylo opravdu se na co dívat…

Mgr. Oldřich Němec, výkonný ředitel ŘQ

Festivalová
(na nápěv písně Pod našimi okny, text Liboslav Kučera, Mgr. Oldřich Němec a Jana Němcová)

Na jičínským rynku frčí festival,
poběž, moje milá, aby neodvál
//šátek malovaný, z lásky darovaný,
z lásky tobě daný, aby neodvál.//
Na jičínským rynku točí kolotoč,
zpívají tlampače a každej ví, proč.
//Je tam festiválek, já ti koupím dárek,
já ti koupím dárek, jenom já vím, proč.//
Na jičínským rynku hraje muzika,
zpívá tam Cipísek, Rumcajs i Manka.
//Právě vyšli z lesa, radostí se třesa,
radostí se třesa, zrovna jak Janka.//
Na jičínským rynku to dneska žije,
každý tou náladou hnedka ožije,
//mladí, také staří, všichni dneska paří,
všichni dneska paří, noc to přežije.//
Na jičínským rynku žijou pohádky,
kouzla, kejkle, hudba a další hrátky.
//Přijďte popovídat, s námi si zazpívat,
s námi si zazpívat v městě pohádky.//

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.