Hudba a literatura v Symbióze

ŘQ bylo v prosinci pozváno do pražské kavárny Symbióza, aby hudebně doprovodilo autorské čtení pravidelně pořádané paní Zorou Šimůnkovou.Už při vstupu do nevelké místnosti zaplněné přáteli vystupujících literátů zalitovali hudebníci, že nevzali s sebou housle půlové a harmoniku foukací. Prostě řečeno, bylo narváno.

Prosincové vystoupení v Symbioze

Převlékat se muselo na záchodě. Urousaná kravata některých členů dosvědčila, že velikost hudebního tělesa ŘQ se do nejmenší místnůstky vtěsná jen obtížně.
Při samotném vystoupení se všech pět členů ŘQ k sobě muselo nepřiměřeně tulit. Možná právě tohle vzbudilo v pořadatelce určité touhy a velmi nekompromisně si vyžádala od všech členů políbení. Bulvár se toho naštěstí nechopil, protože paní Zora se rafinovaně ozdobila vánočním řetězem a jmelím.
Při samotném vystoupení ŘQ udeřil houslistu co chvíli někdo do lokte dveřmi od záchoda. Ve svém úsilí ale nepolevil. Jeho tahy smyčcem uvěznili ty, kteří berou příliš vážně rady o pitném režimu na dobu nejedné písně.
Tím ale nechci říct, že by se jim tam nelíbilo. Někteří se setkali se starými známými, jiní nové známé poznali. Těm, které znají, ale nepoznali se dodatečně omlouvají.

Zatímco členové ŘQ svlažovali hrdla, přednášeli autoři svá díla prozaická i básnická. U některých jsem musela obdivovat styl, u jiných vtip, u některých odvahu se svým dílem vystoupit.
Ale tleskalo se pochopitelně všem. A že nejvíc ŘQ , které i přes ztížené podmínky zpěvu v kouři z cigaret bohémů a hluku větráků imitujících komorní A při ladění nástrojů, ze sebe vydalo to nejlepší, tím jsem si jistá. Ještě teď mě bolí dlaně.

-db-

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.