Kryštofovo Údolí

Matěj BártaJeště v sobotu dopoledne to s vyhlášenou poutí v Kryštofově Údolí vypadalo pochmurně. Vytrvalý déšť zvedl i koryto potoka Rokytky, přilehlé parkoviště zelo prázdnotou. Lidé se ale odradit nedali. Stejně tak ŘQ, které bylo osobně pozváno místními pořadateli. Bohužel jsme nemohli přijet v plné síle. Rodičovské povinnosti manželů Beranových nás oslabily.Nicméně byl proto povolán další „harmonikář“. Je mu sice asi sto let a měří jenom třicet cm, ale hrál pod uměleckým vedením paní Kateřiny „ostošest“. Touto loutkou nazývanou něžně “ Matěj Bárta“ se potvrzují ambice našeho souboru, stát se nejenom hudebním, ale přímo hudebně divadelním ansámblem. Náš šéf, zpívající magistr a komik Oldřich, má v Matěji Bártovi zdatného kolegu.

Tradice Údolní pouti sahá do roku 1862 a ŘQ zde hrálo poprvé, ale podle ohlasů místních obyvatel i hostů již má pozvánku na příští ročník jak se říká “ v kapse“. Bohužel jsme opravdu museli hrát většinou v jarmarečním stánku, protože proudy deště a vysoká vzdušná vlhkost harmonice nesvědčila. Hynek, kdyby v místě hrál, by jistě každou chvíli volal „mé housle, mé housle“ !!

Matěj Bárta Každý si ale přišel na své. Místnímu starostovi jsme zahráli „Starostu“ a jezdci na vysokém kole zase „Cestářskou“. Pouze na krásný orloj, zde stvořený a stojící místo trafostanice jsme neměli zrovna odpovídající píseň. Tak snad příště. Kouzelné slůvko, jsme ŘQ, nás dostalo i autem přes dvě pořadatelské uzávěry až na parkoviště za obecní úřad do centra dění, a třeba i na krásnou vyhlášenou výstavu betlémů s osobním výkladem majitele a zároveň stvořitele orloje. Musíme se i pochlubit asi hodinovým rozhovorem v místní restauraci ( útěk před deštěm) s redaktorkou Libereckého deníku. Máme slíbený veliký článek o naší formaci. Prý v září, po JMP, protože ona také se na Pohádky přijede podívat a nás si opět , již v plné sestavě poslechnout.

Zpívající bratranci

-lk-

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.