Setkání patriotů na Valdické bráně..


U milé tradice Štědrého dne v Jičíně nechybělo opět ŘQ.Tak jako vloni jsme se i letos zúčastnili setkání patriotů na Valdické bráně na Štědrý den. Na tomto hraní měla svoji úspěšnou premiéru naše první houslistka Mgr.Hana Folprechtová. Také letos jsme zahráli a zazpívali vánoční písně a koledy, z ochozu prý byly slyšet až na druhém konci náměstí. Zřejmě i proto se oproti loňsku zvýšil počet návštěvníků, kteří se vyšplhali až nahoru, aby se mohli jednak pozdravit s přáteli a známými, popřát si hezké svátky, přit’uknout si svařáčkm a odnést si domů betlémské světlo.
Akce byla velmi vydařená. Počasí přálo harmonice i housličkám. Tato akce nemá dopředu žádnou reklamu, z důvodu omezené kapacity ochozu a světnice nahoře na věži. Nicméně, již jsme pozváni na příští rok opět, takže pokud chcete zpívat koledy s námi, přijďte. Vejdete se a když tak se vystřídáte všichni !!
Stále jsme čekali na novomanžele Wildovi, kteří ten den měli svatební obřad přímo na bráně. (věžník se přeci musí ženit ve věži, že?). Měli jsme pro ně totiž překvapení, a to zbrusu čerstvý text svatební písně od našeho hitmakera Zdeňka, který nikdy nezklame. (zatím). Jenže ouha…. Svatebčané nikde. Tak na žádost přítomných píseň zazněla na věži, velikou odměnou nám byl silný potlesk a vzešel nápad od hlavního organizátora Petra, že tuto píseň prostě novomanželé musí slyšet….. (pokračování v dalším článku)

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.