Staročeský jarmark řemesel v Letohradě.

Staročeský jarmark řemesel v Letohradě 2011
Našli si nás na internetu a nebáli se zeptat……. zda-li bychom přijeli zahrát a zazpívat na jejich jarmark, pořádaný v Muzeu řemesel v Letohradě. Nerozmýšleli jsme se moc a kývli jsme. Dobře jsme udělali. To ještě nikdo nepočítal s tím, že bude nádherné počasí a že se ve Společenském centru v Letohradě na třetím ročníku Staročeského jarmarku sejde přes pět tisíc lidí.
Pravda, z Jičína to je kus cesty, ale vybaveni dobrou náladou a posíleni v základní sestavě o kamaráda a výborného harmonikáře Pavla, který si do Česka odskočil na dovolenou až z Izraele, jsme dorazili do Letohradu. ( Pavel excelentně ovládá zázrak moderní techniky, pianový chromatický elektronický akordeon Roland 7 a naše uskupení získalo tak hudebně nový výrazový potenciál.)
Bylo 9. července a dopoledne někdy po deváté hodině a zdálo se, že na jarmarku bude pár lidiček. Parkoviště téměř prázdné a v samotném areálu několik málo rodin a poměrně klid. Jenomže během první naší produkce se začal areál plnit a kolem poledne již byla hlava na hlavě a fronty na jídlo a pití se zdály být nekonečné. Nutno dodat, že po stránce jídla a pití se o nás organizátoři postarali jak se patří a hlady jsme skutečně netrpěli.
Zvukař s námi měl při první produkci trochu více práce, než se vše sladilo, ale nálada byla výborná a tak nakonec i zvukař byl spokojen.
Přivezli jsme také překvapení- text písně napsaný na míru této akce, který napsal (kdo jiný než náš textař) Zdeněk. Píseň měla veliký úspěch a zájem byl i o náš první CD nosič. Nutno říci, že jsme naši produkci oživili i soutěží. kdo pozná skladbu zahranou Hankou na housle, a tak jsme vždy i úspěšné posluchače obdarovali k jejich překvapení naším cédéčkem.
O přestávce se nám naše houslistka náhle „vypařila“ i s Pavlem a marně jsem je hledali. A ani bychom je nenašli. Oba dva ve svém hudebním zanícení zkoušeli spoustu melodií s elektronickou harmonikou a houslemi v blízké prodejně nábytku, kde byl trochu klid na sehrávku. Však také dostali pokaždé sólo a sklidili velké ovace od návštěvníků.
Měli jsme během dne celkem čtyři vystoupení. Hlavně druhý a třetí blok v poledním a odpoledním slunečním žáru byl náročný. Pot z nás kapal a Libor si nechal kapesníčky doma!!
Končili jsem až k večeru a měli jsme dobrý pocit z výborně zorganizované akce. Podle vyjádření organizátorů jsme se také líbili a máme předběžný příslib účasti na příští rok. Budeme se proto těšit……
(on+lk)

Staročeský jarmark řemesel v Letohradě 2011
Staročeský jarmark řemesel v Letohradě 2011
Staročeský jarmark řemesel v Letohradě 2011
Staročeský jarmark řemesel v Letohradě 2011

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.