Veteránem Českým rájem 2011…

Veteránem Českým rájem 2011
Veteránem Českým rájem jelo ŘQ tentokráte nejen do Jičína, ale, a to poprvé, i do Lomnice nad Popelkou. Ve dnech 3. až 5 června 2011 pořádal jičínský VCC již 27. ročník soutěže Veteránem Českým rájem. Byli jsme organizátory pozváni na sobotní zahájení na Valdštejnově náměstí v Jičíně a na druhý den na zastávku v Lomnici nad Polpelkou, kde se v místním muzeu konala unikátní výstava našich nejuznávanějších a nejznámějších výtvarníků automobilového světa, Václava Zapadlíka a Jiřího Rameše.

Jičín, 4.června 2011

Je právě devět hodin dopoledne a naše hudební těleso začíná za světel blesků fotoaparátů a kamer svoji produkci na Valdštejnově náměstí v Jičíně, kde jsou již seřazeny automobily a motocykly do roku výroby 1945.
Nutno dodat, že se počasí vydařilo a celá akce přivítala na jičínském náměstí stovky lidí. Po několika písničkách za ostrého svitu slunce se přesunujeme do stínu podloubí jičínského zámku, kde se střídáme se svojí produkcí s mluveným slovem organizátorů.
Svoje solo zde má naše výborná první houslistka Hanka. V jejím podání nemá skladba Cirkus Humberto chybu a místní posluchači – zdá se- jsou nadšeni. Takový aplaus jsme již dlouho neviděli.
Asi po hodině a půl se konvoj automobilů a motocyklů pomalu vydává na svoji sobotní jízdu malebným Českým rájem a nám pro dnešek končí naše produkce.
(on)

Lomnice nad Popelkou, 5. června 2011

Tolik lidí lomnické náměstí v neděli dopoledne už zřejmě dlouho nezažilo. Všichni jsou v očekávání příjezdu veteránistů a jejich historických skvostů od Jičína na zdejší náměstí. Je opět nádherně a tak jsme rozbalili svoje instrumenty pod lomnickými lipami přímo naproti muzeu, kde probíhala výstava uměleckých děl Václava Zapadlíka a Jiřího Remeše a také modelů místního rodáka pana Doležala.
Náměstí je po zavezení veteránů plné lidí a tak se přesouváme do muzejních prostor, kde poprvé zazpíváme píseň, kterou velice trefně složil Zdeněk pro dnešní příležitost. Písnička má úspěch a obdiv nejenom místních obyvetal, ale i samotných veteránistů. Zaměstnanci muzea litují, že nás neznali dříve. Vloni měli totiž výstavu ke sto letům výroby lomnických sucharů a tam by naše účast s nějakým pěkným textíkem byla sladkým kořením….
Těsně před předáváním pohárů se přesunujeme o vchod dál na vyvýšené schodiště, odkud nás poslouchá zaplněné náměstí. Snad jsme svou skromnou troškou přispěli k dobré náladě, která se šíří po celém lomnickém náměstí.
Děkujeme organizátorům za milé pozvání a již se těšíme na srpnové Loukotě a řemeny 2011.
(on)

Veteránem Českým rájem 2011
Veteránem Českým rájem 2011
Veteránem Českým rájem 2011
Veteránem Českým rájem 2011
Veteránem Českým rájem 2011
Veteránem Českým rájem 2011

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.