Advent ve Vitiněvsi.


Pozvaly nás sličné hasičky……… abychom zahráli před jejich hasičskou zbrojnicí při rozsvícení vánočního stromku. ŘQ v základní sestavě jejich přání vyhovělo.
Součástí připraveného programu byla kromě vyhodnocení dětské soutěže také návštěva Mikuláše, anděla a dvou čertic. Děti zazpívaly několik písniček a hned poté je Mikuláš podělil svými sladkými balíčky. Kupodivu se dostalo na všechny, asi to měl dobře spočítané. Využili jsme přítomnosti mystických bytostí a čertům jsme k jejich velkému překvapení zahráli písničky o čertech.
Po skončení oficiálního programu před zbrojnicí, kde jsme zahráli několik svých písniček i koled, jsme se na pozvání přesunuli do zbrojnice, kde pro nás hasičky připravily výborné pohoštění. Když jsme viděli tolik příjemných místních lidiček, nedalo nám to a otevřeli jsme druhou, neoficiální část večera, a ve dvou blocích jsme se snažili svými písněmi přispět k dobré náladě. Asi se nám to podařilo, protože většina přítomných zpívala s nadšením s námi. Opět se nám potvrdilo, že původní česká lidová písnička má své místo určitě u starších, ale nepohrdne jí také mladší generace.
Byli jsme osloveni s nabídkou další spolupráce v letních měsících, což jsme rádi přislíbili.
/lk+on/

Více fotografií najdete na Facebooku ŘQ.


Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.