Slavíme letos 10 let činnosti….

….. a ve víru a množství akcí, kterých se naše formace během roku zúčastnila, jsme samozřejmě nezapomněli na svoje fanoušky. Hudební nosič se již úspěšně tvoří a věříme, že se s ním budeme moci na začátku příštího roku pochlubit.

Ke svému desátému výročí činnosti jsme již dostali dva milé dárky, se kterými se musíme veřejnosti pochlubit.
Tím prvním byl velmi pěkně a výstižně napsaný článek od pana Martina Žantovského publikovaný v Nových novinách a vyjde také ve Zpravodaji obce Úlibice, kam místně Řeheč patří. Příspěvek si dovolujeme zveřejnit:

„Řeheč, Jičín – Desáté výročí umělecké činnosti letos oslavila hudebně-divadelní formace Řehečské kvarteto, která svými jarmarečními písněmi pravidelně oživuje ulice a pódia při festivalu Jičín – město pohádky. Nejinak tomu bylo i tentokrát, kdy kapela otevírala nedělní festivalový program na rynečku.
Hudebníci tam vystoupili v aktuální sestavě Oldřich Němec, Eliška Helikarová, Zdeněk Němec, Liboslav Kučera a host z Izraele Pavel Koren, který obvykle tráví léto na Řehečsku a v té době s kvartetem také již tradičně vystupuje.
„Vznikli jsme díky literárně-humoristické soutěži Řehečská slepice, kdy jsme si s Liborem, který je se mnou otec zakladatel, řekli, že musíme připravit na další ročník řehečský muzikál. Dva měsíce před vyhlášením jsme složili několik písniček na známé nápěvy a tím jsme vznikli a začalo nás to bavit. Když jsme před deseti lety poprvé stáli před lidmi v jičínské knihovně, klepaly se mi ruce i nohy, dnes už to se mnou nic nedělá,“ vypráví výkonný ředitel kvarteta Oldřich Němec.
Z počáteční recesistické akce, která měla za úkol oživit jednorázově program vyhlášení výsledků soutěže, vznikl projekt, který již deset let působí na amatérské umělecké scéně. Mimo pohádkový festival Řehečské kvarteto pravidelně provází také setkání příznivců veteránských vozidel při akcích Veteránem Českým rájem a Loukotě a řemeny, v repertoáru má kolem osmdesáti skladeb, není ale výjimkou, že na přání připraví k různým příležitostem speciálně otextované písně na míru.
Kapela vystupuje nejen na Řehečsku, ale zvou ji i pořadatelé akcí po celé republice, pravidelnými hosty byla při literárních setkáních v poetické kavárně Symbiosa v Praze, na vernisážích výstav umělců a galerií, vystupuje také při přehlídkách v zahraničí, například v Německu, Slovinsku nebo Izraeli.
V Jičíně se účastní projektu Umění v ulicích, kolemjdoucím hraje pod Valdickou bránou nebo na pěší zóně. Na pohádkovém festivalu kvarteto poprvé vystoupilo v roce 2007, kdy také zazněla speciálně k té příležitosti složená písnička Festivalová. Od té doby řehečští muzikanti nevynechali ani jeden ročník. Nejčastější scénou jim je náměstí Svobody neboli ryneček, hudbou doprovázejí ale například i pohádkový vláček.
Přestože se skupina jmenuje Řehečské kvarteto (užívá též zkratku ŘQ), počet jejích členů příležitostně osciluje, s kapelou často vystupují i hostující hudebníci. V roce 2008 vydala své první autorské CD s názvem Kolotoč, k desátému výročí se letos na Vánoce chystá představit DVD s videozáznamem živého vystoupení.“

Druhý dárek jsme obdrželi v minulých dnech. Je to nádherná lahev se třemi mužskými aktéry naší malé hudebně divadelní formace naplněná moravskou slivovicí, a k tomu jsou přibaleny velmi pěkné skleničky. Dárek nás velmi potěšil a mile překvapil. A odkud se vzal? Je z moravského Kyjova, kam posíláme mnoho pozdravů a díků za velmi originální nápad a nádherný dárek. Ten obsah určitě při vhodné příležitosti vypijeme…

Kolektiv ŘQ

DSCF1174

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.